Rehabilitace a rehabilitační pomůcky pro Robinka

Rodiče i Světýlko děkuje všem dárcům, kteří přispěli Robinkovi na rehabilitace a rehabilitační pomůcky.

 

K dnešnímu dni se vybralo krásných 128 067,- Kč.

 

KDO JE ROBINEK A CO SE VLASTNĚ STALO? 

Rodiče napsali: Do Vánoc 2022 byl Robin zcela zdravý a veselý čtrnáctiletý kluk, kterého zajímal fotbal, jízda na kole, příroda a kamarádi. Po Vánocích se však všechno změnilo. Robin onemocněl covidem, ke kterému se přidala  chřipka a ještě oboustranný zápal plic. S vysokými horečkami v kritickém stavu skončil v nemocnici. Byl uveden do umělého spánku, připojen na mimotělní oběh, došlo u něj k multiorgánovému selhání a my jsme mohli jen doufat v zázrak. Měsíc a půl ležel Robin na ARO v Dětské nemocnici a jeho stav se nelepšil. Bylo to nejtěžší období v našich životech.

 

Když se Robinkovi poprvé zachvěly řasy a on otevřel oči, považovali jsme to skutečně za zázrak. Ale ještě nebylo vyhráno! Jeho oslabený organismus bohužel napadl streptokok, který mu způsobil nekrózy na všech končetinách. Lékaři mu museli amputovat obě nohy pod koleny a dlaň se čtyřmi prsty na levé ruce. Přesto jsme byli šťastni, že žije! Robinek podstoupil další operace a několik transplantací kožních štěpů. Po přeložení na standardní oddělení už s ním mohla být maminka, která o něj 24 hodin denně pečovala a zahrnoval ho láskou a nadějí.

 

Po dalších dvou a půl měsících jsme se konečně dostali domů. Robin je ohromně statečný. Denně cvičí, stále dojíždí na převazy a rehabilitace, čekají ho lázně a  moc se těší, až se postaví na nohy, které mu vyrobí protetici. Ještě ho čeká dlouhá cesta, ale my jsme všichni šťastní a nesmírně vděční všem lékařům a  sestřičkám, kteří nám Robinka zachránili, a všem lidem, kteří nám v těchto těžkých chvílích pomohli a  stále pomáhají."

 

 

 

 

 Hlavní partner projektu:
Finanční příspěvky od dárců

Zpět

Obědy pro školáky Obědy pro babičky a dědečky Charitativní aukce Besedy zaměřené na primární protidrogovou prevenci

STAŇTE SE FANOUŠKEM