Rodina Indrákova

< zpět na novinky >


Čtyři děti, láska, štěstí, ale...

 

Už to bude sedm let. Milující rodina se třemi dětmi, čtvrté dítě pod srdcem maminky. Stačila jediná vteřina nepozornosti cizího řidiče kamionu, čelní náraz a život fungující a šťastné rodiny se obrátil. Kromě vážných zdravotních potíží tatínka Miroslava čelí rodina i finančním problémům. Přišli o dům, o podnikání. Často žijí jen z pětistovky na týden, dlouhé roky děti slyší jen „nemáme, nemůžeme si to dovolit“.

 

             

V roce 2011 založili manželé Barbora a Miroslav firmu. Autodopravu. Na leasing měli nákladní auto-sklápěč, vozil štěrk, písek i obilí nebo mák. Firmu budovali od píky společně, po třech letech tvrdé práce se jim začalo dařit a docházely zakázky i od velkých firem. Miroslav jezdil, Barbora se starala o účetnictví a o jejich tři děti. Začátkem srpna 2014 se dozvěděli, že čekají čtvrté dítě. Ale 6. srpna 2014 se stala autonehoda. Čelní srážka s kamionem. Miroslav přežil s polámanými žebry, poškozenou plící a problémy s páteří. Má pohnutou pánev, ploténka tlačí na nerv vedoucí do nohy a způsobuje nesnesitelné bolesti. Rehabilitace nepomohly. Koncem roku 2017 se podrobil velmi těžké operaci páteře.

 

V této náročné situaci musela rodina řešit další problémy. Policie a pojišťovna konstatovala, že vina je zcela na straně druhého řidiče, nikoli pana Miroslava. Viník nehody ale vyhlásil bankrot, stačil se zbavit veškerého majetku a trvalé bydliště nahlásil na úřadě. Barbora a Miroslav se tedy obrátili na Českou kancelář pojistitelů, která podobné případy řeší a škodu hradí za řidiče bez ručení, z kterého pak náhradu škody vymáhá. Nechala ale Miroslava a Barboru na holičkách. I když měli nárok na náhradu škody na zdraví i na majetku, dostali jen směšnou almužnu jako bolestné a záplavu výmluv.

 

Kvůli nedostatku peněz a z toho plynoucích dluhů (hypotéka, leasing na nákladní auto, pohonné hmoty, pojistky) byly rodině obstaveny účty. Rodina se čtyřmi dětmi zůstala bez peněz. Snažili se bojovat a oslovili Sdružení obětem dopravních nehod. Ti jim poskytli právního zástupce, který jim sdělil, na co mají nárok. Doufali, že vše doplatí a budou moct konečně znovu žít normálně. Jenže než se vše rozhýbalo, rodina musela v insolvenci prodat dům, nyní dva dospělí a čtyři děti žijí v podnájmu.

 

Miroslav se už dostal z nejhoršího, a i přes přetrvávající bolesti si našel práci. Částí jeho výplaty se hradí insolvence, ze zbytku nájem a inkaso. Barbora je na úřadu práce, protože bydlí v místě, kde se hůře shání práce. 

Mají čtyři děti. A ano, jak nám psala paní Indráková, učí se novým věcem. Učí se chápat, že důležité jsou děti, jejich zdraví. Snaží se hledat i v té bídě, která je potkala,  naději, štěstí a lásku.

 

Přesto neztrácejí naději a za každou podporu jsou moc vděční. Pokud chcete rodinu podpořit, prosím, napište nám  ❤️

 

 

< zpět na novinky >

 
Obědy pro školáky Obědy pro babičky a dědečky Charitativní aukce Besedy zaměřené na primární protidrogovou prevenci

STAŇTE SE FANOUŠKEM