Rodina Indrákových

< zpět na novinky >


Čtyři děti, láska, štěstí.

 

Oslovila nás Barbora Indráková se svým nesmírným problémem, o kterém referoval i Josef Klíma (díl 22) z televizní stanice Prima.

 

Manžel Barbory Indrákové koupil na leasing nákladní automobil, aby mohl založit vlastní dopravní firmu. Nejdříve začínal s malými zakázkami, ale postupně se dopracovával k lepším. Rodině se začalo dařit. Než došlo k osudné nehodě.

 

     

 

Do pana Indráka narazil jiný nákladní automobil. Policie a pojišťovna konstatovala, že vina je zcela na straně druhého řidiče. Nikoliv pana Indráka. A tady začal kolotoč. Druhý řidič si neplatil povinné ručení. Pan Indrák se tedy obrátil na Českou kancelář pojistitelů, která podobné případy řeší a škodu hradí za řidiče bez ručení, z kterého pak náhradu škody vymáhá. A ta začala dělat problémy. Ač měl pan Indrák zcela jasně nárok na náhradu škody jak na zdraví, tak i na majetku, dostal jen almužnu jako bolestné a poté záplavu vykonstruovaných výmluv. Česká kancelář pojistitelů, ač je tu od toho, aby řešila právě problémy s řidiči, kteří nehradili povinné ručení a způsobili nehodu, problém s nehodou pana Indráka nechce mít dále nic společného. Protijezdec byl již v době nehody v insolvenci.

 

Pan Indrák začal mít po nehodě problémy s plotýnkou. V současné době jej čeká operace. Jeho zdravotní stav je velmi špatný.

 

V současnosti žijí jen z velmi skromných příspěvků od státu, na které exekutor nesmí sáhnout. A také z časté pomoc přátel.

 

Mají čtyři děti. A ano, jak nám psala paní Indráková, učí se novým věcem. Učí se chápat, že důležité jsou děti, jejich zdraví. Snaží se hledat i v té bídě, která je potkala, naději, štěstí a lásku.

 

A my jsme se rozhodli, že jim musíme pomoci. Protože nechat trpět rodinu s krásnými čtyřmi dětmi je… neomluvitelné. Rodině Indrákových jsme uhradili nejpalčivější výdaje běžného života.

 

 

< zpět na novinky >

 
Obědy pro školáky Obědy pro babičky a dědečky Charitativní aukce Besedy zaměřené na primární protidrogovou prevenci

STAŇTE SE FANOUŠKEM