Robinek

< zpět na novinky >


Jsou okamžiky, které by chtěli lidé vrátit. Své o tom ví rodiče čtrnáctiletého Robinka Kárníka z Brna, kterým se život obrátil naruby.

Milí fanoušci, chci vás požádat o podporu této rodiny. Peníze budou použity pro Robinka na rehabilitace, rehabilitační pomůcky, pohodlné kancelářské křeslo a psací stůl.

Přispět můžete na: 233868978/0300, VS: 012023

 

Nebo přímo přes QR kód:

    

 

Předáme 100% vašeho radu, do poslední koruny.

Vystavíme potvrzení o daru.

Budeme vděčni za jakoukoliv podporu a předem moc děkujeme ❤️.
I šířením tohoto příběhu pomáháte!

 

V rove 2023 jste přispěli na rehabilitace, rehabilitační pomůcky, psací stůl a židle částkou 147 400 Kč. Děkujeme.

 

KDO JE ROBINEK A CO SE VLASTNĚ STALO?

 

Do Vánoc 2022 byl Robin zcela zdravý a veselý čtrnáctiletý kluk, kterého zajímal fotbal, jízda na kole, příroda a kamarádi. Po Vánocích se však všechno změnilo. Robin onemocněl covidem, ke kterému se přidala  chřipka a ještě oboustranný zápal plic. S vysokými horečkami v kritickém stavu skončil v nemocnici. Byl uveden do umělého spánku, připojen na mimotělní oběh, došlo u něj k multiorgánovému selhání a my jsme mohli jen doufat v zázrak. Měsíc a půl ležel Robin na ARO v Dětské nemocnici a jeho stav se nelepšil. Bylo to nejtěžší období v našich životech.

 

Když se Robinkovi poprvé zachvěly řasy a on otevřel oči, považovali jsme to skutečně za zázrak. Ale ještě nebylo vyhráno! Jeho oslabený organismus bohužel napadl streptokok, který mu způsobil nekrózy na všech končetinách. Lékaři mu museli amputovat obě nohy pod koleny a dlaň se čtyřmi prsty na levé ruce. Přesto jsme byli šťastni, že žije! Robinek podstoupil další operace a několik transplantací kožních štěpů. Po přeložení na standardní oddělení už s ním mohla být maminka, která o něj 24 hodin denně pečovala a zahrnoval ho láskou a nadějí.

 

Po dalších dvou a půl měsících jsme se konečně dostali domů. Robin je ohromně statečný. Denně cvičí, stále dojíždí na převazy a rehabilitace, čekají ho lázně a  moc se těší, až se postaví na nohy, které mu vyrobí protetici. Ještě ho čeká dlouhá cesta, ale my jsme všichni šťastní a nesmírně vděční všem lékařům a  sestřičkám, kteří nám Robinka zachránili, a všem lidem, kteří nám v těchto těžkých chvílích pomohli a  stále pomáhají."

                                                 

      

 

 

 

 

< zpět na novinky >

 
Obědy pro školáky Obědy pro babičky a dědečky Charitativní aukce Besedy zaměřené na primární protidrogovou prevenci

STAŇTE SE FANOUŠKEM