Pomáháme s příběhem

< zpět na novinky >


Zaplacení kauce pomůže paní Zuzaně v tíživé situaci.
Můžete podpořit třeba i malým darem: 233868978/0300 VS: 201601
Potřebná částka na kauci: 6 000,- Kč

 

 

"Jmenuji se Zuzana, v současné době bydlím v Ústí nad Labem v azylovém domě se svou nejmladší dcerou a jsem na mateřské dovolené. Mám ještě další 3 děti, dva syny a jednu dceru, kteří teď bydlí u bývalého přítele, otce obou synů.

            Do Ústí nad Labem jsem se přistěhovala před dvěma lety, kvůli svému, dnes již bývalému partnerovi, se kterým mám dvě dcery. Předtím jsem bydlela v azylovém domě v Kralupech nad Vltavou, odkud jsem odešla ke své kamarádce, která mi byla ochotná hlídat nejmladší dceru, abych mohla chodit na brigádu. Kamarádčině manželovi se to ovšem nelíbilo a já musela odejít. V tu dobu se mi opět ozval bývalý přítel a já se rozhodla, že to s ním chci ještě zkusit.

            V azylovém domě v Kralupech jsem se ocitla z důvodu, že bývalý přítel mi již dříve ublížil tím, že si našel novou partnerku a o svou rodinu přestal mít zájem. Já neměla žádné finanční prostředky na to, abych mohla jít bydlet s dětmi do nějakého bytu. Když se mi tedy ozval, rozhodla jsem se, že chci ještě jednou zkusit to, abychom byli rodina. Z počátku bylo všechno dobré. Přítel byl hodný, staral se o děti. Jediné, proč jsme se hádali bylo, že odmítal chodit do práce, nic mu nepřipadalo dost dobré. Byla jsem jediná, kdo měl v rodině příjem a on vždy vše utratil. Měla jsem sotva na to, abych pro děti měla nějaké jídlo. Nakonec si nějakou práci našel, ale začal chodit do hospody a zřejmě tam potkal nějakou paní. Od té doby chodil domu jen spát a nadávat. Vracel se opilý, byl agresivní, vyhrožoval mi. Několikrát jsem to hlásila na policii, tak mi ale řekli, že s tím nemůžou nic dělat. Měla jsem právo na to, vykázat ho z bytu. Neměl žádné právo tam být, pokud jsem já nechtěla. Bývalého přítele to ovšem nezajímalo a každý večer se vracel a odšrouboval zámek, aby se dostal dovnitř. Potom byl na mě zlý, nadával a pořád dokola vyhrožoval. Jeden večer to došlo až tak daleko, že mě fyzicky napadl a celou mě zbil. Sousedka zavolala policii, ti přijeli, ale on už byl dávno pryč. Po tomto incidentu již policie mohla zakročit a nařídit mu zákaz vstupu do bytu. Jelikož jsem se ale tímto dostala do situace, kdy jsem opět neměla peníze na to, abych sama uplatila byt.

            Teď tedy bydlím v azylovém domě, ale bohužel u sebe smím mít jen nejmladší dceru. Mým snem je ušetřit na kauci a najít si byt, kde bych mohla se všemi svými dětmi v klidu žít."

 

Můžete podpořit třeba i malým darem: 233868978/0300  VS: 201601

Potřebná částka na kauci: 6 000,- Kč

Děkujeme.

< zpět na novinky >

 
Obědy pro školáky Obědy pro babičky a dědečky Charitativní aukce Besedy zaměřené na primární protidrogovou prevenci

STAŇTE SE FANOUŠKEM